Бетонна підлога з топінгом

Бетонна підлога з топінгом

Бетонна підлога з додаванням начинки - найбільш популярний і поширений вид промислових підлог. Він використовується в приміщеннях, в яких передбачена велике навантаження на підлогову поверхню.

Топпінг для бетону - це вид суміші, який додає бетону додаткову міцність і зносостійкість. Також істотно підвищуються ударостійкість, довговічність, хімічна стійкість. Даний вид покриття не порошить, що позитивно позначається на його експлуатаційних властивостях.

topping large 

Види бетонних підлог з топпінгом

Наша компанія використовує топпинг MULTITOP від компанії Bautech.

Топпінг Bautech - кольоровий затверджувач, який має високу зносостійкість, стійкістю до ударів, морозостійкістю. Він не схильний до осідання пилу і має широку кольорову палітру.

Різноманітність видів, дозволяє вибрати варіант, який максимально задовольнить ваші потреби:

  • MULTITOP (мінеральний) 
  • MULTITOP ENDURO (металлокремніевий)
  • BAUTOP Enduro (металевий) 
  • EXTRATOP Enduro (ультраметалліческій) 

Області використання: гаражі, автосервіси, паркінги, промислові будівлі, склади, фабрики, логістичні центри, виробничі цехи і важкої промисловості, склади з високою інтенсивністю руху, металургійні заводи, електростанції, вибухонебезпечні зони, виконання антиелектростатичних підлог.

 

Будівництво бетонної підлоги з топінгом

Огляд основи

Відбувається шляхом геодезичної зйомки лазерним або оптичним нівеліром, щоб визначити рельєф і рівень підлоги. Завдяки цій інформації, можна розрахувати можливий витрата бетону.

Підготовка основи

Якщо основа під бетонну підлогу - грунтове, то необхідно здійснити його ущільнення, щоб запобігти просідання.

Якщо основа бетонне, то необхідно перевірити поверхню на наявність тріщин і демонтувати ділянки, що не підлягають ремонту.

У випадках перепаду висоти старого бетонного підстави більше 3-5 см використовується подбетонка. Це своєрідна подушка для захисту, вирівнювання, перерозподілу тиску бетонної підлоги.

 

Лаштування захисної гідроізоляції

Проводиться шляхом настилу поліетиленової плівки.

 

Лаштування опалубки

Опалубка - це своєрідна стяжка для бетонної підлоги. Встановлюється вона по прямокутникам з фіксованим розміром, так званим картками. Розмір карти - це обсяг роботи протягом 1 робочої зміни. Опалубка встановлюється по периметру карти.

Великою перевагою буде, якщо лінія опалубки збігається з малюнком деформаційного шва.

 

Укладання свіжої бетонної суміші

Після попередніх етапів можна приступати до укладання бетонної суміші. Оптимальним варіантом є суміш з рухливістю П4.

Для важкодоступних зон бетон вивантажують ні з бетономішалки, а за допомогою бетононасоса.

 

Розрівнювання бетону і вібромеханіческая обробка

Вирівнювання і укладання бетонної суміші виробляється за допомогою лазерного рівня 360 ° або за допомогою віброрейки по напрямних (пресбетон).

Спочатку бетон заливається на підставу, розподіляється і розрівнюється між напрямними. Необхідно простежити, щоб верх суміші був трохи вище рівня виброрейки.

Під час руху віброрейки по напрямних, під дією вібрації бетон просідає до необхідного рівня і розрівнюється.

 

Шліфування поверхні стяжки

Шліфування бетонної поверхні повинна починатися не більше ніж через 1 годину з моменту укладання (при температурі повітря 20°С).

При знижених температурах допускається збільшення цього часу, при підвищеній температурі повітря починати рекомендується не пізніше 30-40 хвилин. Шліфування поверхні проводиться спеціальною електричної або бензинової затирочной машиною.

 

Чорнова затирка поверхні і нанесення начинки

Проводиться дисково-лопатевими машинами c нанесенням начинки в 1 шар.

З огляду на зовнішні умови, початок затирання можна проводити через 1-12 годин, коли слід від каблука становить 3-4 мм.

Коли застосовується сухий поверхневий упрочнитель (топінг), його подають в бункер-дозатор і виробляють рівномірне нанесення по всій площі бетону, попередньо настроюючи дозатор на необхідний витрата начинки.

Затирка начинки проводиться тільки після вбирання наявної в бетоні вологи (це визначається по тому, як стемніє поверхню).

 

Проведення фінішної обробки поверхні бетону

Виконується, коли слід від каблука має глибину не більше 1 мм.

Фінішна затирка проводиться фінішними лопатями зі змінними швидкістю і кутом їх повороту, щодо бетонної підлоги. Весь процес може зайняти 3-12 годин часу.

Для того щоб топпинг зберіг всі свої характеристики, поверхню підлоги необхідно обробити лаком. Він являє собою хімічний склад, який здатний забезпечити бетонному покриттю необхідні для правильного висихання фізичні умови, а також збільшити показники його міцності. Під час висихання, лак покриє бетонну підлогу тонкою плівкою, яка не дасть волозі швидко випаруватися і захистить покриття від утворення тріщин і цементного пилу.

 

Нарізка швів

По периметру, уздовж стін, колон і фундаментів, повинні бути влаштовані ізоляційні шви, які попередять поширення деформацій. Процес їх укладання здійснюють практично перед заливкою бетонної суміші.

Щоб виключити передчасне розтріскування бетонної підлоги, повинні бути передбачені усадочні шви. Вони нарізаються уздовж колон, по периметру приміщення, з максимальним збереженням квадратного малюнка. Їх глибина повинна становити 1/3 товщини стяжки.

Наступним важливим елементом є конструкційні шви. В ідеальному варіанті вони збігаються з усадковими.

 

Заповнення швів поліуретановим герметиком

Для захисту шва від різних видів впливів, він герметизується герметиком з оптимальними показниками міцності і пластичності. Перед герметизацією, шов необхідно очистити від пилу, вологи і сміття.

Тип застосовуваного герметика залежить від умов експлуатації і навантажень. У паркінгах, підлоги повинні витримувати постійний рух легкових автомобілів і легко митися. Герметик для такої підлоги повинен бути гранично твердими, це підтримує краю шва і запобігає їх сколювання, і в той же час герметик повинен бути досить пластичним, щоб витримувати легке відкриття і закриття шва.

 

Де замовити бетонну підлогу з додаванням начинки

Замовити бетонну підлогу з топінгом в Одесі і в Україні ви можете у компанії Creona Building. Ми надаємо будівельно-монтажні послуги, серед яких:

  • підлоги на полімерній основі
  • бетонні підлоги
  • бетонні підлоги з топінгом
  • напівсухі стяжки
  • будівництво житлових будинків
  • будівництво промислових будівель та споруд